Blog

VR szansą dla niewidomych turystów

Kamil Kamil | 2018-12-10

Technologia VR przekracza kolejne granice. Jej wciąż rozrastające się możliwości mogą przetestować nawet osoby niewidome, które wydawać by się mogło, są wykluczone z korzystania z dobrodziejstw immersji w wirtualnej rzeczywistości. Nic bardziej mylnego.
 
 

Beacony w aplikacjach turystycznych

Janusz KoziołJanusz Kozioł | 2018-11-27

Aplikacje mobilne wciąż są rozwijane przez programistów, którzy korzystają z całego szeregu pomysłów, jakie wypracowują branże związane z nowymi technologiami. Słyszeliście np. o wykorzystaniu beaconów w aplikacjach turystycznych?

Raport „Mobile i digital w 4Q 2018” już dostępny

Kamil Kamil | 2018-11-15

 Prawie 4,2 ludzi online, ponad 5,1 mld z nas korzysta z telefonu komórkowego – to tylko niektóre dane, jakie można wyczytać z raportu „Mobile i digital w 4Q 2018”. 

Promowanie aplikacji mobilnych na YouTube

Janusz KoziołJanusz Kozioł | 2018-10-31


Wiecie jaka jest druga największa po Google wyszukiwarka na świecie? Odpowiedź może Was trochę zdziwić - to YouTube. Dlatego też ten niezwykle popularny serwis internetowy powinien znaleźć się w centrum waszego zainteresowania, jeśli myślicie o skutecznym promowaniu aplikacji mobilnych. 

IOS 12: Co oznacza dla optymalizacji App Store?

Kamil Kamil | 2018-10-29

We wrześniu Apple udostępnił nowe wersje swoich systemów operacyjnych do iPhone’ów, iPadów, Apple Watchy i Apple TV. Wpłynęły one na funkcjonowanie App Store i sposób jego optymalizacji. Co dokładnie się zmieniło?

3Step na konferencji „Cyfrowe dziedzictwo Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina”

Janusz KoziołJanusz Kozioł | 2018-10-10

 W przytulnych wnętrzach hotelu Limanova w dniu 25 września miała miejsce konferencja podsumowująca mikroprojekt Powiatu Limanowskiego „Cyfrowe dziedzictwo Powiatu Limanowskiegoi Dolnego Kubina”. W konferencji wziął udział Janusz Kozioł, Prezes Zarządu firmy 3Step Mobile Solutions.
 

Aplikacje natywne

Kamil Kamil | 2018-10-01

Jeśli śledzicie na bieżąco naszego bloga to powinniście wiedzieć już czym są aplikacje hybrydowe. Oprócz nich na rynku występuje jeszcze jedna grupa aplikacji, nazywanych aplikacjami natywnymi i to właśnie nimi dzisiaj się zajmiemy. 

Freemium – to dzięki temu modelowi zarobisz na darmowych aplikacjach

Janusz KoziołJanusz Kozioł | 2018-09-26

Pisaliśmy już o tym, jak bardzo skutecznym sposobem uzyskania przychodów z darmowych aplikacji jest umieszczane w nich różnoformatowych reklam. Dziś pokażemy wam inną skuteczną drogę do monetyzacji  aplikacji. Mowa o freemium. 

​Czym są aplikacje hybrydowe?

Kamil Kamil | 2018-09-21

Jeżeli interesujecie się tematyką aplikacji mobilnych, to z pewnością trafiliście już na takie określenia jak „aplikacje hybrydowe” i „aplikacje natywne”. W dzisiejszym artykule pochylimy się nad tzw. hybrydami i powiemy wam, czym dokładnie są, kto i dlaczego powinien w nie zainwestować oraz jakie są związane z nimi wszystkie plusy i minusy.

Ze smartfonem na urlop

Janusz KoziołJanusz Kozioł | 2018-08-31

Sezon wakacyjny zmierza powoli do końca i warto wyciągnąć z niego pewne wnioski. Zwłaszcza jeśli zajmujemy się tematyką aplikacji mobilnych. Jak się okazuje, Polacy spędzili swoje urlopy, dosłownie, ze smartfonami w dłoni. A skoro ze smartfonami, to także z aplikacjami

Reklama w bezpłatnych aplikacjach

Kamil Kamil | 2018-08-17

Skoro dana aplikacja mobilna jest udostępniana Użytkownikom za darmo, oznacza to, że nie przynosi ona zysków jej właścicielom, prawda? Nieprawda! Na bezpłatnych aplikacjach można zarobić. I to nie mało. Trzeba jednak wiedzieć, jakie narzędzia należy użyć, aby na nasze konto trafiała co miesiąc pokaźna sumka.  Dzisiaj porozmawiamy o jednym z tych narzędzi, mianowicie o reklamie. 

Jak wypromować aplikację mobilną? Część 2

Janusz KoziołJanusz Kozioł | 2018-08-10

Wracamy do tematu promocji aplikacji mobilnych. Jak sprawić, aby Użytkownicy chętnie je ściągali i jak najczęściej używali? Jest na to kilka niezawodnych sposobów. Poznajcie kolejne z nich. 

Jak wypromować aplikację mobilną?

Kamil Kamil | 2018-08-03

Masz już gotową świeżą i piękną aplikację mobilną, z której jesteś naprawdę dumny?  Super! Teraz musisz zadbać o to, aby dowiedzieli się o niej inni, zaczęli ściągać ją na smartfony i jak najczęściej używać. W dwuczęściowym poradniku podpowiemy ci, jak sprawić, żeby twoja aplikacja była rozchwytywana niczym reprezentacyjne koszulki Lewandowskiego…ale przed mistrzostwami świata we Francji, nie po…

10 powodów, dla których warto uruchomić własną aplikację mobilną, cz. 2

Janusz KoziołJanusz Kozioł | 2018-07-27

W dzisiejszym artykule powracamy do tematu aplikacji mobilnych i ich przydatności. Jeśli prowadzić duży lub mały biznes, zajmujesz się promocją i chcesz zdobyć nowych klientów dla swoich usług oraz zadowolić obecnych, to właśnie aplikacje mogą okazać się dla ciebie bardzo przydatnym narzędziem do osiągniecia tego celu. Dlaczego? Poznaj kolejne 5 argumentów, które za tym przemawiają. 

​Jakie funkcje powinna posiadać aplikacja turystyczna?

Kamil Kamil | 2018-07-24

Smartfon stał się w dzisiejszym świecie nieodłącznym towarzyszem codziennego życia. Telefony z zaawansowanymi funkcjami i aplikacjami dawno przestawaliśmy używać jedynie do rozmów. Teraz za ich pomocą wykonujemy zdjęcia, słuchamy radia, piszemy maile czy wyszukujemy informacje w Internecie. Smartfony odmieniły także sposób w jaki podróżujemy.

VR i AR w turystyce

Janusz KoziołJanusz Kozioł | 2018-07-16

Turystyka to gałąź gospodarki, która stale się rozwija i bez ustanku otwiera  na nowe możliwości. Nic dziwnego zatem, że bardzo szybko zaczęto wykorzystywać w niej technologie wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości. Turystyka XXI to nie tylko o sprzedawanie wycieczek, przygotowywanie kolorowych katalogów i broszur, czy rozległa baza hotelowa. To także sprzedawanie unikatowych emocji, niezapomnianych przeżyć, pasjonujących przygód i intrygujących historii. W tym względzie VR i AR sprawdzają się znakomicie.
 

10 powodów, dla których warto uruchomić własną aplikację mobilną, cz. 1

Kamil Kamil | 2018-06-28


Jeśli prowadzisz firmę albo zajmujesz się promocją eventów lub regionów turystycznych, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że atrakcyjna strona internetowa jest kluczem do budowania rozpoznawalności i komercyjnego sukcesu. Obecnie jednak coraz więcej Użytkowników chcących dokonać zakupów, bądź zaczerpnąć informacji, korzysta z telefonów komórkowych niż z laptopów. Dlatego tak ważne jest, aby posiadać narzędzie, które sprosta ich potrzebom.  Mowa o aplikacjach mobilnych. Poznaj 10 ważnych powodów, dla których warto taką aplikację posiadać. Dziś część pierwsza zestawienia.
 
​​

Jak skutecznie wypromować miasto w Internecie?

Janusz KoziołJanusz Kozioł | 2018-06-27

Od co najmniej kilku lat funkcjonuje powiedzenie, że jeżeli czegoś nie ma w Internecie, to nie ma tego wcale. Sporo w tym prawdy. Dlatego dzisiaj pokażemy wam 5 sprawdzonych metod, jak przy pomocy świata wirtualnego ściągnąć do swojego miasta turystów, zadowolić mieszkańców i zainteresować inwestorów.


Nasi dotychczasowi klienci
wrzosowa kraina Wieliczka Węgrów Wadowice Urszulin UJ Sławatycze Sianów Radziemice Qwsi Powiat Wołomiński Poleski Park Narodowy Partnerstwo izerskie Pałecznica Opole Olszanica Nowy Targ Nowy Sącz nowe technologie nowa deba Minsk koleje mila mazowsze Mapa Pasji chochołowski Limanowa Małopolski Szlak winny Arteria Biebrza Bieszczady Jasło Koniusza Korona Krosno
Referencje
Anna Jarzębska Prezes Fundacji Mapa Pasji

"(...) Ogromną zaletą współpracy z firmą 3Step Sp. z o.o. jest kreatywność jej zespołu, bardzo dobra komunikacja, otwartość na potrzeby klienta, elastyczność i profesjonalizm. Firma 3Step włożyła wiele wysiłku, by zrealizowane aplikacje mobilne i strony internetowe w pełni nas satysfakcjonowały - przygotowała doskonałe, cieszące oczy projekty graficzne, wdrożyła zaawansowane rozwiązania techniczne oraz wykazała się wielką elastycznością przy wprowadzaniu na nasze życzenie kolejnych ulepszeń w oferowanych produktach. Biorąc pod uwagę powyższe, z całego serca polecam firmę 3Step So. z o.o jako najlepszego znanego mi wykonawcę stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Bohdan Lisowski Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich

"(...)Zastosowanie aplikacji MBA 2017 udostępniło uczestnikom bezzwłoczny dostęp do bieżących informacji, zapewniając płynność komunikacji pomiędzy Organizatorem a gośćmi Biennale. Wysoka liczba pobrań oraz pozytywne opinie na temat aplikacji MBA 2017 umacniają nas w przekonaniu, że była ona niezwykle istotnym narzędziem organizacyjnym. Powyższe to efekt dobrej współpracy z firmą 3Step Sp. z o.o. Wszystkie prace zostały wykonane z należytą starannością. Firma 3Step Sp. z o.o. aktywnie uczestniczyła w poszczególnych etapach realizacji projektu służąc pomocą i cennymi wskazówkami. Projekt został wykonany terminowo i rzetelnie. Polecamy firmę 3Step Sp. z o. o. jako twórcę aplikacji mobilnych (...)"

Marta Tymińska Stowarzyszenie Arteria

"(...) Prace przebiegały w bardzo przyjaznej i profesjonalnej atmosferze. Zespół 3Step pracuje bardzo dobrze pod presją czasu i można go obdarzyć zaufaniem w kwestiach tworzenia aplikacji mobilnych i decyzji dotyczących technologii. Zespół wykazał się także elastycznością przy testowaniu kolejnych rozwiązań, a także dużym zaangażowaniem w realizowane przedsięwzięcie. Z perspektywy organizacji pozarządowej współpraca ta stanowiła idealną synergię pomiędzy rynkiem IT, a animacją społeczno - kulturalną (...)"


mgr Barbara Pachniowska Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

"(...) Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu, pomysłowości i umiejętności zespołu pracowników 3Step Sp. z o.o.. Aplikacja jest doskonałym otwarciem na świat nowych technologii i jednocześnie dotarciem do nowych odbiorców. Dla mieszkańców i przybyłych turystów jest niezastąpioną pomocą: począwszy od wcześniejszego zapoznania się z programem, poprzez wyznaczenie najdogodniejszego dojazdu ze swojego miejsca zamieszkania na sam teren imprezy, aż do szczegółowego kontaktu z poszczególnymi wystawcami, występującymi gwiazdami. Aplikacja niewątpliwie jest doskonałym narzędziem do promocji miast, imprez i ważnych wydarzeń (...)"

mgr inż. Andrzej Demczak Zastępca Dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego

"(...) Wykonanie zlecenia oceniamy wzorowo. Współpraca z firmą 3Step Sp. z o.o. przebiegała wyjątkowo sprawnie. Wszelkie sugestie pojawiające się w trakcie realizacji były wdrażane bardzo szybko, a kreatywność młodego, dynamicznie rozwijającego się zespołu spełniła nasze oczekiwania. Współpraca przyniosła obopólne korzyści w postaci zdobytej wiedzy i doświadczenia. Aplikacja naszym zdaniem wyróżnia się na tle innych funkcjonalnością i szatą graficzną. Firma 3Step Sp. z o.o. w bardzo krótkim czasie stworzyła produkt o bardzo wysokiej jakości (...)"


Zofia Pająk Urząd Gminy Wadowice

"(...) Firma 3Step realizowała zamówienie Gminy Wadowice na wykonanie audoprzewodnika wraz z aplikacją mobilną i webową dla Wydziału Obsługi Ruchu Turystycznego. Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, rzetelnie i terminowo. Pracownicy wykazali się kompetencją oraz pełnym zaangażowaniem. Dotychczasowy przebieg naszej współpracy pozwala sądzić, iż Firma 3Step Sp. zo.o. w sposób właściwy traktuje swoje zobowiązania i jest godna polecenia (...)"Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin

„(...)Proces tworzenia aplikacji przebiegał bardzo sprawnie z zachowaniem terminów realizacji poszczególnych etapów. Pracownicy firmy 3Step Sp. z o.o. na bieżąco reagowali na sugestie oraz wykazali się kreatywnym i elastycznym podejściem do realizacji całego projektu. Dostarczony produkt spełnia nasze wszystkie oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym. Z pełnym przekonaniem rekomendujemy firmę 3Step Sp. z o.o. jako profesjonalnego i rzetelnego i terminowego wykonawcę aplikacji mobilnych (…)”Firma

oferta

 • Aplikacje mobilne
 • Portale internetowe
 • CMS
 • UX & Design
 • Testy
 • Tworzenie treści
 • Pozyskiwanie środków UE

Technologia

 • Mapy i nawigacja GPS
 • Kody QR
 • Wirtualna Rzeczywistość (VR)
 • Rozszerzona rzeczywistość (AR)
 • Beacony
 • Blog
Wszelkie prawa zastrzeżone 3Step Sp. z o.o. Polityka prywatności Ciasteczka
Znajdź nas na Facebook