Jak wypromować aplikację mobilną?

PROWADŹ DZIAŁANIA „ASO”

ASO (App Store Optimalization) to optymalizacja i pozycjonowanie aplikacji mobilnych. Są to działania, które można porównać do SEO, tyle że ograniczone do sklepów z aplikacjami, nazywanych AppStore. Obecnie Użytkownicy mają do wyboru ponad 300 mld (!) aplikacji, które mogą ściągnąć na swój telefon i robią to głównie przy pomocy AppStore. Konkurencja jest więc, jak sami widzicie, olbrzymia. Ale nie ma się co załamywać. Aby podnieść atrakcyjność naszej aplikacji trzeba odpowiednio ją w sklepie z aplikacjami wyeksponować. Zadbajmy więc o to, żeby zaprezentowane Użytkownikom screeny były jak najbardziej atrakcyjne i pokazywały najlepsze cechy i funkcje aplikacji. Stwórzmy odpowiedni tytuł i dobierzmy odpowiednie słowa kluczowe, przy użyciu których potencjalnie zainteresowane osoby trafią na nasz produkt. Nie zapomnijmy o tym, że Użytkownicy, którzy będą zastanawiać się, czy zainstalować twoją aplikację, spojrzą również na recenzje, oceny i ilość pobrań.  

PRZYGOTUJ FILM REKLAMOWY

W marketingu podstawowym elementem jest zrobienie dobrego wrażenie na kliencie. Zaprezentowanie produktu w sposób nieszablonowy, ale jednocześnie wzbudzający zaufanie i potwierdzający profesjonalizm sprzedającego to esencja działań sprzedażowych. Dlaczego więc, zanim wypuścisz aplikację w świat, nie zapowiedzieć jej startu w swoistym „trailerze” filmowym, który wrzucisz na YouTube i media społecznościowe?  Zaciekawisz  tym z pewnością Użytkowników i przy okazji będziesz miał okazję przedstawić im w atrakcyjny sposób wygląd aplikacji, zasady jej działania oraz przydatność i korzyści, jakie zyska osoba, która zdecyduje się ją pobrać. A to wszystko, zanim zaczniesz sprzedawać swój produkt! Po tym, jak aplikacja będzie już funkcjonowała w AppStroe możesz zmodyfikować i uaktualnić nieco filmik i przy jego pomocy kontynuować promocję.

 
STRONA INTERNETOWA LUB BLOG

Jeśli posiadasz swoją stronę internetową lub bloga to koniecznie użyj ich do promocji aplikacji. Zapowiedz prace nad nią, pokazuj kolejne fazy jej tworzenia, zaprezentuj najważniejsze funkcje, pokaż, jak wyglądają jej twórcy – słowem, wciągnij odbiorcę w ciekawą historię. Kiedy aplikacja będzie już gotowa, stwórz na osobnej podstronie/osobnym wpisie jej dokładny opis, uzupełnij całość o estetyczne graficzne elementy. Możesz też dodać - w niezbyt newralgicznym miejscu  - na głównej stronie baner reklamujący aplikację lub wspomnieć o niej przy okazji tworzenia kolejnych treści.  

WYKORZYSTAJ SOCIAL MEDIA

Wszystkie twoje profile na Facebook’u, Instagramie czy Twitterze możesz z powodzeniem wykorzystać do promowania swojej aplikacji. Napisz wciągającego posta,, dodaj linka do AppStore i już gotowe. Przy Instagramie postaw bardziej na walory wizualne aplikacji, wrzuć ciekawe grafiki pokazujące, jak wygląda. Na Facebooku możesz z kolei dodać dłuższy opis aplikacji, spytać innych Użytkowników o zdanie na jej temat. Polecamy też skorzystać z szerokich możliwości reklamowych, jakie daje Facebook w tym zakresie. Mowa o App Ads, czyli reklamach aplikacji, dzielących się na zachęcające do instalacji produktu (App Install) lub aktywności w aplikacji (App engagement). Sporą zaleta tego narzędzia jest możliwość dokładnego targetowania odbiorców, w zależności od wieku, miejsca zamieszkania czy zainteresowań.

NIE BÓJ SIĘ RECENZJI

Ludzie w Internecie często szukają opinii i porad odnośnie kupna jakiegoś sprzętu lub skorzystania z usługi. W tym temacie świetnie sprawdzają się blogerzy, którzy potrafią przygotować często znakomite materiały w postaci tekstu lub filmiku pokazującego zalety i wady danego produktu. Dlatego skontaktuj się z tymi blogerami, którzy zajmują się m.in. testowaniem aplikacji. Nakłoń ich do tego, by sprawdzili twój produkt i podzielili się opinią na jego temat z innymi. Nie bój się krytyki, jeśli ktoś wytknie błędy w twojej aplikacji, to będziesz miał świetną okazję, aby je wyeliminować i przekonać do siebie nowych Użytkowników. Możesz tez przygotować kilkudniową promocję, polegająca na tym, że aplikację można ściągnąć za darmo, pod warunkiem, że zostawi się jej recenzje w AppStore lub na twojej stronie internetowej.  
 

Nasi dotychczasowi klienci
wrzosowa kraina Wieliczka Węgrów Wadowice Urszulin UJ Sławatycze Sianów Radziemice Qwsi Powiat Wołomiński Poleski Park Narodowy Partnerstwo izerskie Pałecznica Opole Olszanica Nowy Targ Nowy Sącz nowe technologie nowa deba Minsk koleje mila mazowsze Mapa Pasji chochołowski Limanowa Małopolski Szlak winny Arteria Biebrza Bieszczady Jasło Koniusza Korona Krosno
Referencje
Anna Jarzębska Prezes Fundacji Mapa Pasji

"(...) Ogromną zaletą współpracy z firmą 3Step Sp. z o.o. jest kreatywność jej zespołu, bardzo dobra komunikacja, otwartość na potrzeby klienta, elastyczność i profesjonalizm. Firma 3Step włożyła wiele wysiłku, by zrealizowane aplikacje mobilne i strony internetowe w pełni nas satysfakcjonowały - przygotowała doskonałe, cieszące oczy projekty graficzne, wdrożyła zaawansowane rozwiązania techniczne oraz wykazała się wielką elastycznością przy wprowadzaniu na nasze życzenie kolejnych ulepszeń w oferowanych produktach. Biorąc pod uwagę powyższe, z całego serca polecam firmę 3Step So. z o.o jako najlepszego znanego mi wykonawcę stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Bohdan Lisowski Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich

"(...)Zastosowanie aplikacji MBA 2017 udostępniło uczestnikom bezzwłoczny dostęp do bieżących informacji, zapewniając płynność komunikacji pomiędzy Organizatorem a gośćmi Biennale. Wysoka liczba pobrań oraz pozytywne opinie na temat aplikacji MBA 2017 umacniają nas w przekonaniu, że była ona niezwykle istotnym narzędziem organizacyjnym. Powyższe to efekt dobrej współpracy z firmą 3Step Sp. z o.o. Wszystkie prace zostały wykonane z należytą starannością. Firma 3Step Sp. z o.o. aktywnie uczestniczyła w poszczególnych etapach realizacji projektu służąc pomocą i cennymi wskazówkami. Projekt został wykonany terminowo i rzetelnie. Polecamy firmę 3Step Sp. z o. o. jako twórcę aplikacji mobilnych (...)"

Marta Tymińska Stowarzyszenie Arteria

"(...) Prace przebiegały w bardzo przyjaznej i profesjonalnej atmosferze. Zespół 3Step pracuje bardzo dobrze pod presją czasu i można go obdarzyć zaufaniem w kwestiach tworzenia aplikacji mobilnych i decyzji dotyczących technologii. Zespół wykazał się także elastycznością przy testowaniu kolejnych rozwiązań, a także dużym zaangażowaniem w realizowane przedsięwzięcie. Z perspektywy organizacji pozarządowej współpraca ta stanowiła idealną synergię pomiędzy rynkiem IT, a animacją społeczno - kulturalną (...)"


mgr Barbara Pachniowska Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

"(...) Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu, pomysłowości i umiejętności zespołu pracowników 3Step Sp. z o.o.. Aplikacja jest doskonałym otwarciem na świat nowych technologii i jednocześnie dotarciem do nowych odbiorców. Dla mieszkańców i przybyłych turystów jest niezastąpioną pomocą: począwszy od wcześniejszego zapoznania się z programem, poprzez wyznaczenie najdogodniejszego dojazdu ze swojego miejsca zamieszkania na sam teren imprezy, aż do szczegółowego kontaktu z poszczególnymi wystawcami, występującymi gwiazdami. Aplikacja niewątpliwie jest doskonałym narzędziem do promocji miast, imprez i ważnych wydarzeń (...)"

mgr inż. Andrzej Demczak Zastępca Dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego

"(...) Wykonanie zlecenia oceniamy wzorowo. Współpraca z firmą 3Step Sp. z o.o. przebiegała wyjątkowo sprawnie. Wszelkie sugestie pojawiające się w trakcie realizacji były wdrażane bardzo szybko, a kreatywność młodego, dynamicznie rozwijającego się zespołu spełniła nasze oczekiwania. Współpraca przyniosła obopólne korzyści w postaci zdobytej wiedzy i doświadczenia. Aplikacja naszym zdaniem wyróżnia się na tle innych funkcjonalnością i szatą graficzną. Firma 3Step Sp. z o.o. w bardzo krótkim czasie stworzyła produkt o bardzo wysokiej jakości (...)"


Zofia Pająk Urząd Gminy Wadowice

"(...) Firma 3Step realizowała zamówienie Gminy Wadowice na wykonanie audoprzewodnika wraz z aplikacją mobilną i webową dla Wydziału Obsługi Ruchu Turystycznego. Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, rzetelnie i terminowo. Pracownicy wykazali się kompetencją oraz pełnym zaangażowaniem. Dotychczasowy przebieg naszej współpracy pozwala sądzić, iż Firma 3Step Sp. zo.o. w sposób właściwy traktuje swoje zobowiązania i jest godna polecenia (...)"Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin

„(...)Proces tworzenia aplikacji przebiegał bardzo sprawnie z zachowaniem terminów realizacji poszczególnych etapów. Pracownicy firmy 3Step Sp. z o.o. na bieżąco reagowali na sugestie oraz wykazali się kreatywnym i elastycznym podejściem do realizacji całego projektu. Dostarczony produkt spełnia nasze wszystkie oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym. Z pełnym przekonaniem rekomendujemy firmę 3Step Sp. z o.o. jako profesjonalnego i rzetelnego i terminowego wykonawcę aplikacji mobilnych (…)”Firma

oferta

 • Aplikacje mobilne
 • Portale internetowe
 • CMS
 • UX & Design
 • Testy
 • Tworzenie treści
 • Pozyskiwanie środków UE

Technologia

 • Mapy i nawigacja GPS
 • Kody QR
 • Wirtualna Rzeczywistość (VR)
 • Rozszerzona rzeczywistość (AR)
 • Beacony
 • Blog
Wszelkie prawa zastrzeżone 3Step Sp. z o.o. Polityka prywatności Ciasteczka
Znajdź nas na Facebook