Jak wypromować aplikację mobilną? Część 2

E-MAILE
 
Wysyłasz codziennie kilkadziesiąt lub więcej maili? W takim razie zobacz, ile posiadasz okazji do tego, by wypromować bezpłatnie swoją aplikację mobilną. Każda wiadomość, która wychodzi z twojego komputera, obojętnie czy dotyczy pomocy technicznej, potwierdzenia płatności czy zawiera komercyjną ofertę, powinna zawierać stopkę z reklamą aplikacji. Napisz w niej dosłownie dwa, trzy zdania, najlepiej o tym, jaki problem można rozwiązać przy pomocy twojej aplikacji i dołącz link przekierowujący na stronę pobierania. Wiedziałeś o tym że 91% Internautów codziennie sprawdza pocztę elektroniczną? No właśnie.
 
LANDING PAGE
 
Landing page związana z twoją aplikacją powinna być prosta i przejrzysta. Osoba, która się tam znajdzie musi szybko uzyskać najważniejsze informacje: w jaki sposób aplikacja będzie jej służyć, jak się ją obsługuję, jak może podzielić się nią z innymi i przede wszystkiem, jak ona właściwie wygląda. Nie zapominajmy o tym, że czy nam się to podoba czy nie, żyjemy w kulturze obrazkowej. Zadbaj o to, żeby link z przekierowaniem do App Store’a był bardzo widoczny i był zaprojektowany zgodnie z zasadą „call to action”. Pomyśl tez o użyciu kodu QR, który ułatwi pobranie aplikacji bezpośrednio na smartfon.

SPOTKANIE W REALU

Skoro posiadasz już aplikację, z której jesteś naprawdę dumy i jesteś szczerze przekonany o tym, że to wartościowy produkt, to nie powinieneś mieć żadnych zahamowań, aby zaprezentować ją na oficjalnym spotkaniu. Zaproś lokalne media, blogerów, influencerów, entuzjastów nowych technologii. Na spotkanie przygotuj materiały promocyjne, teczki prasowe, zachęć swoich gości do tego, aby nie tylko skorzystali z aplikacji, ale opowiadali o niej innym ludziom. Niech dobre wieści idą w świat!

DOŁĄCZ DO GRUP NA LINKEDIN I FACEBOOK'U 

Linkedin to ogromny portal społecznościowy z ponad 400 milionami profesjonalistów z różnych dziedzin biznesu. Facebook z kolei ma ponad miliard użytkowników. Oba serwisy reprezentują wiele rynków, wiele gałęzi przemysłu i znaleźć można w nich grupy tematyczne poświęcone praktycznie wszystkiemu, co można sobie wyobrazić. Dlatego koniecznie znajdź na tych dwóch portalach społecznościowych grupy składające się z osób, do których chciałbyś dotrzeć ze swoją aplikacją. Takich grup jest naprawdę sporo. Skontaktuj się z administratorem jednej z nich i poproś o współpracę w celu promowania aplikacji. Może zgodzi się na odpłatną promocję albo wynagrodzenie za każdego nowego klienta zdobytego na grupie.

REKLAMA W MEDIACH ELEKTRONICZNYCH

Przy wszystkich naszych działaniach promocyjnych nie zapominajmy o podstawach, czyli o reklamie. Jeśli masz odpowiedni budżet to możesz wykupić reklamę w mediach elektronicznych. Może to być np. portal specjalizujący się w dziedzinie, z która powiązana jest twoja aplikacja. Do wyboru będziesz miał m.in.: baner, artykuł sponsorowany, reklamę push up lub reklamę video. Wybierz tę formułę, która wyda ci się najbardziej atrakcyjna.
 
 

Nasi dotychczasowi klienci
wrzosowa kraina Wieliczka Węgrów Wadowice Urszulin UJ Sławatycze Sianów Radziemice Qwsi Powiat Wołomiński Poleski Park Narodowy Partnerstwo izerskie Pałecznica Opole Olszanica Nowy Targ Nowy Sącz nowe technologie nowa deba Minsk koleje mila mazowsze Mapa Pasji chochołowski Limanowa Małopolski Szlak winny Arteria Biebrza Bieszczady Jasło Koniusza Korona Krosno
Referencje
Anna Jarzębska Prezes Fundacji Mapa Pasji

"(...) Ogromną zaletą współpracy z firmą 3Step Sp. z o.o. jest kreatywność jej zespołu, bardzo dobra komunikacja, otwartość na potrzeby klienta, elastyczność i profesjonalizm. Firma 3Step włożyła wiele wysiłku, by zrealizowane aplikacje mobilne i strony internetowe w pełni nas satysfakcjonowały - przygotowała doskonałe, cieszące oczy projekty graficzne, wdrożyła zaawansowane rozwiązania techniczne oraz wykazała się wielką elastycznością przy wprowadzaniu na nasze życzenie kolejnych ulepszeń w oferowanych produktach. Biorąc pod uwagę powyższe, z całego serca polecam firmę 3Step So. z o.o jako najlepszego znanego mi wykonawcę stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Bohdan Lisowski Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich

"(...)Zastosowanie aplikacji MBA 2017 udostępniło uczestnikom bezzwłoczny dostęp do bieżących informacji, zapewniając płynność komunikacji pomiędzy Organizatorem a gośćmi Biennale. Wysoka liczba pobrań oraz pozytywne opinie na temat aplikacji MBA 2017 umacniają nas w przekonaniu, że była ona niezwykle istotnym narzędziem organizacyjnym. Powyższe to efekt dobrej współpracy z firmą 3Step Sp. z o.o. Wszystkie prace zostały wykonane z należytą starannością. Firma 3Step Sp. z o.o. aktywnie uczestniczyła w poszczególnych etapach realizacji projektu służąc pomocą i cennymi wskazówkami. Projekt został wykonany terminowo i rzetelnie. Polecamy firmę 3Step Sp. z o. o. jako twórcę aplikacji mobilnych (...)"

Marta Tymińska Stowarzyszenie Arteria

"(...) Prace przebiegały w bardzo przyjaznej i profesjonalnej atmosferze. Zespół 3Step pracuje bardzo dobrze pod presją czasu i można go obdarzyć zaufaniem w kwestiach tworzenia aplikacji mobilnych i decyzji dotyczących technologii. Zespół wykazał się także elastycznością przy testowaniu kolejnych rozwiązań, a także dużym zaangażowaniem w realizowane przedsięwzięcie. Z perspektywy organizacji pozarządowej współpraca ta stanowiła idealną synergię pomiędzy rynkiem IT, a animacją społeczno - kulturalną (...)"


mgr Barbara Pachniowska Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

"(...) Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu, pomysłowości i umiejętności zespołu pracowników 3Step Sp. z o.o.. Aplikacja jest doskonałym otwarciem na świat nowych technologii i jednocześnie dotarciem do nowych odbiorców. Dla mieszkańców i przybyłych turystów jest niezastąpioną pomocą: począwszy od wcześniejszego zapoznania się z programem, poprzez wyznaczenie najdogodniejszego dojazdu ze swojego miejsca zamieszkania na sam teren imprezy, aż do szczegółowego kontaktu z poszczególnymi wystawcami, występującymi gwiazdami. Aplikacja niewątpliwie jest doskonałym narzędziem do promocji miast, imprez i ważnych wydarzeń (...)"

mgr inż. Andrzej Demczak Zastępca Dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego

"(...) Wykonanie zlecenia oceniamy wzorowo. Współpraca z firmą 3Step Sp. z o.o. przebiegała wyjątkowo sprawnie. Wszelkie sugestie pojawiające się w trakcie realizacji były wdrażane bardzo szybko, a kreatywność młodego, dynamicznie rozwijającego się zespołu spełniła nasze oczekiwania. Współpraca przyniosła obopólne korzyści w postaci zdobytej wiedzy i doświadczenia. Aplikacja naszym zdaniem wyróżnia się na tle innych funkcjonalnością i szatą graficzną. Firma 3Step Sp. z o.o. w bardzo krótkim czasie stworzyła produkt o bardzo wysokiej jakości (...)"


Zofia Pająk Urząd Gminy Wadowice

"(...) Firma 3Step realizowała zamówienie Gminy Wadowice na wykonanie audoprzewodnika wraz z aplikacją mobilną i webową dla Wydziału Obsługi Ruchu Turystycznego. Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, rzetelnie i terminowo. Pracownicy wykazali się kompetencją oraz pełnym zaangażowaniem. Dotychczasowy przebieg naszej współpracy pozwala sądzić, iż Firma 3Step Sp. zo.o. w sposób właściwy traktuje swoje zobowiązania i jest godna polecenia (...)"Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin

„(...)Proces tworzenia aplikacji przebiegał bardzo sprawnie z zachowaniem terminów realizacji poszczególnych etapów. Pracownicy firmy 3Step Sp. z o.o. na bieżąco reagowali na sugestie oraz wykazali się kreatywnym i elastycznym podejściem do realizacji całego projektu. Dostarczony produkt spełnia nasze wszystkie oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym. Z pełnym przekonaniem rekomendujemy firmę 3Step Sp. z o.o. jako profesjonalnego i rzetelnego i terminowego wykonawcę aplikacji mobilnych (…)”Firma

oferta

 • Aplikacje mobilne
 • Portale internetowe
 • CMS
 • UX & Design
 • Testy
 • Tworzenie treści
 • Pozyskiwanie środków UE

Technologia

 • Mapy i nawigacja GPS
 • Kody QR
 • Wirtualna Rzeczywistość (VR)
 • Rozszerzona rzeczywistość (AR)
 • Beacony
 • Blog
Wszelkie prawa zastrzeżone 3Step Sp. z o.o. Polityka prywatności Ciasteczka
Znajdź nas na Facebook