Jak skutecznie wypromować miasto w Internecie?

 
 1. UWIERZ W  MOC FACEBOOKA
Fanpage na platformie Facebook to absolutna podstawa wszelkich działań marketingowych mających zapewnić twojemu miastu sławę. Jednak nie wystarczy założyć profil, wrzucać na niego od czasu do czasu zdjęcia i byle jak napisany post. Twoja obecność na tym portalu społecznościowym musi być dokładnie przemyślana i zaplanowana. Nadaj swojemu miasto tożsamość, pokaż Użytkownikom jego wyjątkowość. Kluczem do sukcesu jest tu z pewnością nieustająca aktywność, dlatego dodawaj nowe treści minimum 2,3 razy w tygodniu. Zadbaj o ich wysoką jakość. Niech zdjęcia, które pokazujesz światu, wykona profesjonalny fotograf, umiejący wydobyć z poszczególnych miejsc ich piękno. Podobnie z materiałami video. Muszą być one profesjonalnie przygotowane, wyjątkowe, budzące emocje. Uwierz, że naprawdę warto w to zainwestować. Informuj rzetelnie o wszystkich ważnych wydarzeniach odbywających się w mieście. Docenią to zarówno turyści, jak i sami mieszkańcy. Pamiętaj o wykorzystaniu narzędzia Facebook Ads, które pozwala dotrzeć z reklamą do mocno wyselekcjonowanych grup.
 
 1. YOUTUBE I INSTAGRAM RÓWNIE WAŻNY
Nie samym Facebookiem Internet żyje. Równie popularnymi miejscami w sieci są YouTube oraz Instagram. Pierwszy  z nich opiera się na materiałach video, drugi na zdjęciach. Dlaczego warto założyć na nich konto? Pamiętajmy, że żyjemy w kulturze obrazkowej. Kilkuminutowy film lub perfekcyjnie wykonana fotografia może przekonać do ciebie odbiorców dużo bardziej niż miliony plakatów, ulotek i reklam wykupionych w prasie.  Pokazuj unikalne materiały – przygotuj spot zawierający hasło promocyjne, niech zadowoleni turyści opowiedzą w filmiku kilka słów do kamery, zamów wykonanie zdjęcia z drona, które będzie prezentowało panoramę miejską i najpiękniejsze budowle lub zabytki.
 
 1. WSPÓŁPRACUJ Z BLOGERAMI
W przestrzeni Internetu funkcjonuje wielu blogerów i vlogerów zajmujących się tematem podróży/turystki. Najlepsi  z nich czytani i oglądani są przez dziesiątki tysięcy odbiorców miesięcznie, co czyni ich bardzo wpływowymi osobistościami. Dlatego warto z nimi rozpocząć współpracę i zaprosić do swojego miasta. Niech dzielą się z internautami swoimi wrażeniami, pokazują filmiki, zdjęcia, zaprezentują regionalną kuchnię.  Jeśli jesteśmy przekonani o tym, że nasze miasto jest naprawdę atrakcyjne i warte odwiedzenia, dajmy szansę o tym opowiedzieć innym.
 
 1. POSTAW NA APLIKACJE MOBILNE
W dzisiejszych czasach turyści coraz rzadziej zabierają w podróż mapę i przewodnik. Ich wszelkie potrzeby w tym zakresie zaspokoić może smartfon, a dokładniej rzecz biorąc aplikacje mobilne wgrane na niego przy użyciu Internetu. Aplikacje zawierają zazwyczaj dokładną mapę regionu, opis atrakcji turystycznych, restauracji, hoteli itp. Dodatkowo posiadają takie opcje jak: planer — pozwalający stworzyć własną trasę zwiedzania, materiały video i audio, quizy i elementy wykorzystujące wirtualną rzeczywistość. Aplikacje mobilne są nowoczesnym, doskonałym narzędziem do promocji regionu, ale także mogą służyć mieszkańcom, którzy jeszcze lepiej poznają swoje miasto i dowiedzą się o najważniejszych wydarzeniach, które się w nim dzieją. Warto się pochwalić na swojej stronie www czy na Facebooku, posiadaniem aplikacji, ponieważ pokaże to nas jako nowoczesnych, podążających za trendami.
 
 1. ZAREKLAMUJ SIĘ Z GOOGLE ADS
Przypuśćmy, że chcesz przyciągnąć do miasta turystów. Dobrze zaplanowana reklama w Google skieruje osoby wpisujące w wyszukiwarce takie frazy jak np.  „gdzie na wycieczkę blisko Krakowa”, „gdzie na weekend” prosto na twoją stronę www, na której zaprezentujesz im szczegółowo swoją ofertę. Jak pokazują badania, większość Użytkowników Google zazwyczaj nie dostrzega, że klika w reklamę, co czyni twoje działania marketingowe bardziej wiarygodnymi. No bo skoro wyszukiwarka ustawia cię tak wysoko w wynikach, to musisz być przecież  godny zaufania.

Nasi dotychczasowi klienci
wrzosowa kraina Wieliczka Węgrów Wadowice Urszulin UJ Sławatycze Sianów Radziemice Qwsi Powiat Wołomiński Poleski Park Narodowy Partnerstwo izerskie Pałecznica Opole Olszanica Nowy Targ Nowy Sącz nowe technologie nowa deba Minsk koleje mila mazowsze Mapa Pasji chochołowski Limanowa Małopolski Szlak winny Arteria Biebrza Bieszczady Jasło Koniusza Korona Krosno
Referencje
Anna Jarzębska Prezes Fundacji Mapa Pasji

"(...) Ogromną zaletą współpracy z firmą 3Step Sp. z o.o. jest kreatywność jej zespołu, bardzo dobra komunikacja, otwartość na potrzeby klienta, elastyczność i profesjonalizm. Firma 3Step włożyła wiele wysiłku, by zrealizowane aplikacje mobilne i strony internetowe w pełni nas satysfakcjonowały - przygotowała doskonałe, cieszące oczy projekty graficzne, wdrożyła zaawansowane rozwiązania techniczne oraz wykazała się wielką elastycznością przy wprowadzaniu na nasze życzenie kolejnych ulepszeń w oferowanych produktach. Biorąc pod uwagę powyższe, z całego serca polecam firmę 3Step So. z o.o jako najlepszego znanego mi wykonawcę stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Bohdan Lisowski Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich

"(...)Zastosowanie aplikacji MBA 2017 udostępniło uczestnikom bezzwłoczny dostęp do bieżących informacji, zapewniając płynność komunikacji pomiędzy Organizatorem a gośćmi Biennale. Wysoka liczba pobrań oraz pozytywne opinie na temat aplikacji MBA 2017 umacniają nas w przekonaniu, że była ona niezwykle istotnym narzędziem organizacyjnym. Powyższe to efekt dobrej współpracy z firmą 3Step Sp. z o.o. Wszystkie prace zostały wykonane z należytą starannością. Firma 3Step Sp. z o.o. aktywnie uczestniczyła w poszczególnych etapach realizacji projektu służąc pomocą i cennymi wskazówkami. Projekt został wykonany terminowo i rzetelnie. Polecamy firmę 3Step Sp. z o. o. jako twórcę aplikacji mobilnych (...)"

Marta Tymińska Stowarzyszenie Arteria

"(...) Prace przebiegały w bardzo przyjaznej i profesjonalnej atmosferze. Zespół 3Step pracuje bardzo dobrze pod presją czasu i można go obdarzyć zaufaniem w kwestiach tworzenia aplikacji mobilnych i decyzji dotyczących technologii. Zespół wykazał się także elastycznością przy testowaniu kolejnych rozwiązań, a także dużym zaangażowaniem w realizowane przedsięwzięcie. Z perspektywy organizacji pozarządowej współpraca ta stanowiła idealną synergię pomiędzy rynkiem IT, a animacją społeczno - kulturalną (...)"


mgr Barbara Pachniowska Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

"(...) Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu, pomysłowości i umiejętności zespołu pracowników 3Step Sp. z o.o.. Aplikacja jest doskonałym otwarciem na świat nowych technologii i jednocześnie dotarciem do nowych odbiorców. Dla mieszkańców i przybyłych turystów jest niezastąpioną pomocą: począwszy od wcześniejszego zapoznania się z programem, poprzez wyznaczenie najdogodniejszego dojazdu ze swojego miejsca zamieszkania na sam teren imprezy, aż do szczegółowego kontaktu z poszczególnymi wystawcami, występującymi gwiazdami. Aplikacja niewątpliwie jest doskonałym narzędziem do promocji miast, imprez i ważnych wydarzeń (...)"

mgr inż. Andrzej Demczak Zastępca Dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego

"(...) Wykonanie zlecenia oceniamy wzorowo. Współpraca z firmą 3Step Sp. z o.o. przebiegała wyjątkowo sprawnie. Wszelkie sugestie pojawiające się w trakcie realizacji były wdrażane bardzo szybko, a kreatywność młodego, dynamicznie rozwijającego się zespołu spełniła nasze oczekiwania. Współpraca przyniosła obopólne korzyści w postaci zdobytej wiedzy i doświadczenia. Aplikacja naszym zdaniem wyróżnia się na tle innych funkcjonalnością i szatą graficzną. Firma 3Step Sp. z o.o. w bardzo krótkim czasie stworzyła produkt o bardzo wysokiej jakości (...)"


Zofia Pająk Urząd Gminy Wadowice

"(...) Firma 3Step realizowała zamówienie Gminy Wadowice na wykonanie audoprzewodnika wraz z aplikacją mobilną i webową dla Wydziału Obsługi Ruchu Turystycznego. Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, rzetelnie i terminowo. Pracownicy wykazali się kompetencją oraz pełnym zaangażowaniem. Dotychczasowy przebieg naszej współpracy pozwala sądzić, iż Firma 3Step Sp. zo.o. w sposób właściwy traktuje swoje zobowiązania i jest godna polecenia (...)"Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin

„(...)Proces tworzenia aplikacji przebiegał bardzo sprawnie z zachowaniem terminów realizacji poszczególnych etapów. Pracownicy firmy 3Step Sp. z o.o. na bieżąco reagowali na sugestie oraz wykazali się kreatywnym i elastycznym podejściem do realizacji całego projektu. Dostarczony produkt spełnia nasze wszystkie oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym. Z pełnym przekonaniem rekomendujemy firmę 3Step Sp. z o.o. jako profesjonalnego i rzetelnego i terminowego wykonawcę aplikacji mobilnych (…)”Firma

oferta

 • Aplikacje mobilne
 • Portale internetowe
 • CMS
 • UX & Design
 • Testy
 • Tworzenie treści
 • Pozyskiwanie środków UE

Technologia

 • Mapy i nawigacja GPS
 • Kody QR
 • Wirtualna Rzeczywistość (VR)
 • Rozszerzona rzeczywistość (AR)
 • Beacony
 • Blog
Wszelkie prawa zastrzeżone 3Step Sp. z o.o. Polityka prywatności Ciasteczka
Znajdź nas na Facebook