VR i AR w turystyce

Turystyka to gałąź gospodarki, która stale się rozwija i bez ustanku otwiera  na nowe możliwości. Nic dziwnego zatem, że bardzo szybko zaczęto wykorzystywać w niej technologie wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości. Turystyka XXI to nie tylko o sprzedawanie wycieczek, przygotowywanie kolorowych katalogów i broszur, czy rozległa baza hotelowa. To także sprzedawanie unikatowych emocji, niezapomnianych przeżyć, pasjonujących przygód i intrygujących historii. W tym względzie VR i AR sprawdzają się znakomicie. 

W 360° stopni dookoła świata
Turyści dzięki specjalnym aplikacjom, dostępnym w komputerze, na smartfonie lub tablecie, zapoznają się dzisiaj w całkowicie nowatorski sposób z ofertą regionu, miasta czy hotelu. Kamery 360° i zdjęcia sferyczne dają możliwość zaprezentowania wybranych miejsc poprzez np. wirtualny spacer. Podróżny może dokładnie obejrzeć sobie pokój, w którym będzie spał, albo największe okoliczne atrakcje. Ułatwi mu to znacznie podjęcie decyzji, czy chce wybrać się do danej destynacji. Planowanie urlopu czy wycieczki staje się interaktywne, ale i prostsze. VR i AR umożliwiają przeniesienie się w daną lokalizację i zapoznanie się z jej ofertą poprzez niezwykły wirtualny świat. Użytkownicy mogą poczuć klimat miejsca, zobaczyć jego wszystkie zalety. Badania pokazują, że już ponad 15% osób, które korzystały z wirtualnych podróży, zaczęło planować faktyczną podróż do miejsca, które zobaczyło w wirtualnym świecie.
 
Wirtualny przewodnik 
Technologie AR i VR umożliwiają „nakładanie ulepszeń” na otaczający nas świat. W przypadku turystyki aplikacje mobilne mogą pełnić rolę wirtualnych przewodników, którzy nie tylko wskażą drogę do celu, zaprezentują najlepsze okoliczne restauracje i atrakcje oraz przedstawią rys historyczny regionu, ale np., jak w aplikacji 3Step „Pogranicze bieszczadzkie – na styku kultur”, wskażą w przestrzeni gdzie znajdują się zabytki, i w którym kierunku należy iść, by do nich dotrzeć. Z kolei aplikacja mobilna ​„Turystyka Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubinu” wykorzystuje google cardboards tj. okulary do odtwarzania wirtualnych treści turystycznych, w tym panoram sferycznych. W aplikacji Wykonano 10 takich panoram.  Mechanizm ten działa w oparciu na konstrukcji aparatu do oglądania obrazów przestrzennych, wykorzystując stereoskopowy obraz wyświetlany za pomocą smartfona. Umożliwiają one oglądanie panoram sferycznych oraz spacerów wirtualnych dostarczając dodatkową moc wrażeń i zabawy. Jest to innowacyjna forma prezentowania treści turystycznych.
 
Muzeum wymyślone na nowo
Większość podróżnych, którzy decydują się spędzić urlop w miejskim otoczeniu, w swoich planach umieszczają odwiedziny muzeów.  W tę sferę również wkroczyła wirtualna i poszerzona rzeczywistość. Po najechaniu na wybrany eksponat odwiedzający zobaczą dodatkowe informacje o nim, zdjęcia i filmiki. Doświadczenie pobytu w muzeum będzie pełniejsze, bogatsze i jeszcze bardziej rozwinie naszą wiedzę.
 
Przeżyj to sam
Silne emocje, angażująca przygoda, niezapomniane wrażenia – tego szukają dzisiaj turyści. Dlatego trzeba im zaproponować wyjątkowe pomysły na spędzenie wolnego czasu. Wirtualna Rzeczywistość pozwala nam sprawdzić, czy dana aktywność będzie dla nas wystarczająca atrakcyjna. Klasycznym przykładem może być tutaj spadochroniarstwo lub przejście mostem nad wielką przepaścią. Wirtualna rzeczywistość daje możliwość zobaczenia na własne oczy, jak to wygląda. Użytkownik może sprawdzić, czy poczuje się bezpiecznie, ale i doceni piękne widoki, z którymi się zetknie.  
 
 
 
 
 
 

Nasi dotychczasowi klienci
wrzosowa kraina Wieliczka Węgrów Wadowice Urszulin UJ Sławatycze Sianów Radziemice Qwsi Powiat Wołomiński Poleski Park Narodowy Partnerstwo izerskie Pałecznica Opole Olszanica Nowy Targ Nowy Sącz nowe technologie nowa deba Minsk koleje mila mazowsze Mapa Pasji chochołowski Limanowa Małopolski Szlak winny Arteria Biebrza Bieszczady Jasło Koniusza Korona Krosno
Referencje
Anna Jarzębska Prezes Fundacji Mapa Pasji

"(...) Ogromną zaletą współpracy z firmą 3Step Sp. z o.o. jest kreatywność jej zespołu, bardzo dobra komunikacja, otwartość na potrzeby klienta, elastyczność i profesjonalizm. Firma 3Step włożyła wiele wysiłku, by zrealizowane aplikacje mobilne i strony internetowe w pełni nas satysfakcjonowały - przygotowała doskonałe, cieszące oczy projekty graficzne, wdrożyła zaawansowane rozwiązania techniczne oraz wykazała się wielką elastycznością przy wprowadzaniu na nasze życzenie kolejnych ulepszeń w oferowanych produktach. Biorąc pod uwagę powyższe, z całego serca polecam firmę 3Step So. z o.o jako najlepszego znanego mi wykonawcę stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Bohdan Lisowski Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich

"(...)Zastosowanie aplikacji MBA 2017 udostępniło uczestnikom bezzwłoczny dostęp do bieżących informacji, zapewniając płynność komunikacji pomiędzy Organizatorem a gośćmi Biennale. Wysoka liczba pobrań oraz pozytywne opinie na temat aplikacji MBA 2017 umacniają nas w przekonaniu, że była ona niezwykle istotnym narzędziem organizacyjnym. Powyższe to efekt dobrej współpracy z firmą 3Step Sp. z o.o. Wszystkie prace zostały wykonane z należytą starannością. Firma 3Step Sp. z o.o. aktywnie uczestniczyła w poszczególnych etapach realizacji projektu służąc pomocą i cennymi wskazówkami. Projekt został wykonany terminowo i rzetelnie. Polecamy firmę 3Step Sp. z o. o. jako twórcę aplikacji mobilnych (...)"

Marta Tymińska Stowarzyszenie Arteria

"(...) Prace przebiegały w bardzo przyjaznej i profesjonalnej atmosferze. Zespół 3Step pracuje bardzo dobrze pod presją czasu i można go obdarzyć zaufaniem w kwestiach tworzenia aplikacji mobilnych i decyzji dotyczących technologii. Zespół wykazał się także elastycznością przy testowaniu kolejnych rozwiązań, a także dużym zaangażowaniem w realizowane przedsięwzięcie. Z perspektywy organizacji pozarządowej współpraca ta stanowiła idealną synergię pomiędzy rynkiem IT, a animacją społeczno - kulturalną (...)"


mgr Barbara Pachniowska Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

"(...) Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu, pomysłowości i umiejętności zespołu pracowników 3Step Sp. z o.o.. Aplikacja jest doskonałym otwarciem na świat nowych technologii i jednocześnie dotarciem do nowych odbiorców. Dla mieszkańców i przybyłych turystów jest niezastąpioną pomocą: począwszy od wcześniejszego zapoznania się z programem, poprzez wyznaczenie najdogodniejszego dojazdu ze swojego miejsca zamieszkania na sam teren imprezy, aż do szczegółowego kontaktu z poszczególnymi wystawcami, występującymi gwiazdami. Aplikacja niewątpliwie jest doskonałym narzędziem do promocji miast, imprez i ważnych wydarzeń (...)"

mgr inż. Andrzej Demczak Zastępca Dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego

"(...) Wykonanie zlecenia oceniamy wzorowo. Współpraca z firmą 3Step Sp. z o.o. przebiegała wyjątkowo sprawnie. Wszelkie sugestie pojawiające się w trakcie realizacji były wdrażane bardzo szybko, a kreatywność młodego, dynamicznie rozwijającego się zespołu spełniła nasze oczekiwania. Współpraca przyniosła obopólne korzyści w postaci zdobytej wiedzy i doświadczenia. Aplikacja naszym zdaniem wyróżnia się na tle innych funkcjonalnością i szatą graficzną. Firma 3Step Sp. z o.o. w bardzo krótkim czasie stworzyła produkt o bardzo wysokiej jakości (...)"


Zofia Pająk Urząd Gminy Wadowice

"(...) Firma 3Step realizowała zamówienie Gminy Wadowice na wykonanie audoprzewodnika wraz z aplikacją mobilną i webową dla Wydziału Obsługi Ruchu Turystycznego. Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, rzetelnie i terminowo. Pracownicy wykazali się kompetencją oraz pełnym zaangażowaniem. Dotychczasowy przebieg naszej współpracy pozwala sądzić, iż Firma 3Step Sp. zo.o. w sposób właściwy traktuje swoje zobowiązania i jest godna polecenia (...)"Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin

„(...)Proces tworzenia aplikacji przebiegał bardzo sprawnie z zachowaniem terminów realizacji poszczególnych etapów. Pracownicy firmy 3Step Sp. z o.o. na bieżąco reagowali na sugestie oraz wykazali się kreatywnym i elastycznym podejściem do realizacji całego projektu. Dostarczony produkt spełnia nasze wszystkie oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym. Z pełnym przekonaniem rekomendujemy firmę 3Step Sp. z o.o. jako profesjonalnego i rzetelnego i terminowego wykonawcę aplikacji mobilnych (…)”Firma

oferta

 • Aplikacje mobilne
 • Portale internetowe
 • CMS
 • UX & Design
 • Testy
 • Tworzenie treści
 • Pozyskiwanie środków UE

Technologia

 • Mapy i nawigacja GPS
 • Kody QR
 • Wirtualna Rzeczywistość (VR)
 • Rozszerzona rzeczywistość (AR)
 • Beacony
 • Blog
Wszelkie prawa zastrzeżone 3Step Sp. z o.o. Polityka prywatności Ciasteczka
Znajdź nas na Facebook