Aktualności

Klik Opole

"Klik Opole" to aplikacja miejska, która została stworzona z myślą o mieszkańcach i turystach odwiedzających miaso Opole. Aplikacja jest  podręcznym kalendarzem wydarzeń, dzięki któremu łatwo możemy sprawdzić, jakie imprezy zaplanowano w danym dniu. Dzięki niej zaplanujesz swój czas w Opolu i nie będziesz się nudzić. Aplikację można dostosować do swoich potrzeb tak, aby informowała o wydarzeniach, które nam najbardziej odpowiadają.

Małopolski Szlak Winny

Małopolski Szlak Winny to szlak tematyczny dziedzictwa kulturowego regionu W ramach projektu zostały zinwentaryzowane winnice w Małopolsce, a następnie połączono je w pięknie brzmiący Małopolski Szlak Winny. Aplikacja mobilna zawiera zarówno informacje dotyczące każdej z winnic oraz oznaczony przebieg szlaku na mapie. Dodatkowo użytkownicy mogą zaczerpnąć wiedzy na temat winorośli uprawianych w Małopolsce. Dzięki kalendarzowi wydarzeń każdy będzie mógł być na bieżąco z imprezami, które będą miały miejsce na szlaku. Cała aplikacja działa w oparciu o nawigacje GPS i jest dodatkowo wyposażona w moduł prognozy pogody, planer oraz skaner kodów QR.

Ciesz się ciszą

Mierz poziom hałasu w swoim otoczeniu i wygrywaj cenne nagrody! Aplikacja mobilna „Ciesz się ciszą” to element ogólnopolskiej kapanii, której szczegóły znajdują się na stronie http://cieszsiecisza.pl/. Aplikacja umożliwia dokonywanie pomiaru natężenia dźwięku, w dowolnym budynku, w którym przebywasz, za pomocą urządzenia mobilnego. Za jej pośrednictwem możesz wziąć udział w konkursie i wygrać nagrody z puli o łącznej wartości 100.000 zł. dla swojego miasta, a także atrakcyjne zestawy relaksacyjne dla siebie. Szczegółowy regulamin akcji konkursowej i informacje na temat nagród dostępne są w aplikacji. Ciesz się ciszą w swoim mieście każdego dnia! Organizatorem akcji oraz fundatorem nagród jest Grupa Saint Gobain i marka ISOVER.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagielllońskiego

Aplikacja mobilna Ogrodu Botanicznego w Krakowie została zrealizowana na zlecenie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aplikacja stanowi zarówno oficjalny przewodnik turystyczny jak i kompendium wiedzy na temat roślinności Ogrodu, która została skategoryzowana według dwóch wytycznych: naturalne środowisko występowania (Biomy) oraz według klasyfikacji tematycznej. Aplikacja zawiera szczegółowe opisy oraz piękne zdjęcia roślin. Dodatkowo dzięki aplikacji możemy poznać historię Ogrodu, sylwetki osób, które były z nim związane oraz zapoznać się z ekspozycją muzealną należącą do Ogrodu Botanicznego. Aplikacja działa w oparciu o nawigacje GPS, dzięki której użytkownik odnajdzie bez problemu daną roślinę lub obiekt. Wszystkich serdecznie zapraszamy do zwiedzania Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego z aplikacją mobilną.

Nowy Sącz

Aplikacja mobilna powstała na zlecenie Urzędu Miasta Nowy Sącz. Ma ona służyć mieszkańcom miasta oraz turystom. Dzięki przewdonikowi użytkownicy mają dostęp do pełnej bazy informacji dotyczącej zarówno atrakcji turystycznych jak i bazy noclegowej i gastronomicznej oraz infrastruktury, funkcjonującej w oparciu o geolokalizacje oraz nawigację gps. Nowy Sącz przygotował również gotowe propozycje wycieczek w postaci szlaków turystycznych. Mamy rónież możliwość dopasowania indywidualnego planu zwiedzania poprzez wykorzystanie funkcjonalności planera. Aplikacja mobilna pozwala na bieżące przekazywanie informacji dotyczących ważnych wydarzeń i wiadomości za pośrednictwem modułów kalendarza wydarzeń oraz aktualności z miasta.  

Dziedzictwo Orawy i Podhala

Aplikacja mobilna Dziedzictwo Orawy i Podhala – transgraniczny szlak przyrodniczo – historyczno – kulturowy powstała z myślą o turystach – rowerzystach wybierających się na ścieżkę rowerową z Nowego Targu do Trsteny. W aplikacji zostały opisane najważniejsze walory przyrodnicze oraz obiekty historyczno – kulturowe znajdujące się wokół szlaku a także gatunki zwierząt i roślin występujących na terenie Torfowisk Orawsko-Nowotarskich, przez które szlak przebiega. Turysta nie tylko może przeczytać informację, ale również posłuchać odgłosów ptaków gniazdujących w okolicy szlaku. Dodatkowo w aplikacji znajduje się baza usługowa (noclegowa, gastronomiczna, dodatkowa) Lokalnej Organizacji Turystycznej Chochołowski, z której mogą również turyści korzystać. Aplikacja zawiera przede wszystkim opisy atrakcji dostępne w trzech językach: polskim, słowackim i angielskim, lokalizację GPS opisywanych miejsc oraz piękne zdjęcia przedstawiające wszystkie atrakcje. Zapraszamy do odwiedzenia pięknego regionu Podhala i Orawy zlokalizowanego na zachód od Tatr.

Stocznia Jest Kobietą

Aplikacja mobilna Stocznia Jest Kobietą to wyjątkowy przewodnik po terenach byłej Stoczni Gdańskiej. Dzięki aplikacji przeniesiecie się w sentymentalną podróż po Stoczni z minionych lat opowiedzianej głosami dawnych pracownic, archiwalnymi i współczesnymi zdjęciami.  Dowiecie się również jak wyglądała praca suwnicowej, co to był posiłek regeneracyjny i gdzie znajdował się Stoczniowy żłobek. Poznacie specyfikę pracy na produkcji oraz w administracji największego zakładu pracy na Pomorzu. Posłuchacie autentycznych wspomnień pracownic Stoczni i zapoznacie się z archiwalnymi fotografiami! Pragniemy podzielić się z Państwem niezwykłą codziennością Stoczni Gdańskiej w naszej najnowszej aplikacji mobilnej.

Pierwsze miejsce w konkursie Mobile Trends Awards 2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza aplikacja mobilna Urszulin, po pracy Polesie otrzymała pierwszą nagrodę w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards 2015 w kategorii Miasto/Region z najlepszą aplikacją mobilną. Nasza druga aplikacja Green Velo Questy otrzymała wyróżnienie w kategorii Podróże i komunikacja. To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt oraz dodatkowa mobilizacja i bardzo wysoko ustawiona poprzeczka przy realizacji kolejnych aplikacji mobilnych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Aplikacja mobilna dla Powiatu Jasielskiego

Aplikacja mobilna powstała z myślą o turystach, odwiedzających różne zakątki Powiatu Jasielskiego oraz o mieszkańcach, pragnących poznać lepiej region w którym żyją. Jej głównym celem jest prezentacja walorów przyrodniczych i krajobrazowych Powiatu Jasielskiego oraz promocja zrównoważonych form turystyki.Aplikacja mobilna prezentuje walory turystyczne, jednocześnie ułatwiając zwiedzanie i odpoczynek w Powiecie Jasielskim. Oprócz bazy atrakcji, szlaków, obiektów gastronomicznych i noclegowych oraz kalendarza wydarzeń, i skaner kodów QR. W zakładce „Ustawieniach” włączyć można funkcję powiadamiania o zbliżaniu się do ciekawych miejsc i obiektów na terenie Powiatu. Dzięki technologii GPS, aplikacja zaprowadzi do wybranego miejsca, poprowadzi po szlaku oraz wskaże najbliższe miejsce noclegowe lub punkt gastronomiczny. Aplikacja działa zarówno w trybie offline, jak i online – w trybie offline niedostępne są jednak niektóre funkcje związane z mapą i nawigacją.  

Dziedzictwo Mazowsza

Platforma Dziedzctwo Mazowsza to turystyczny portal internetowy oraz aplikacja mobilna prezentujące szlaki Książąt Mazowieckich, historii Bitwy Warszawskiej 1920 oraz śladami Fryderyka Chopina. Mazowsze to barwna historia, wspaniała przyroda, niepowtarzalne krajobrazy i niezwykli ludzie. To zaskakująca mieszanka tradycji i nowoczesności, a jednocześnie region pełen energii i inspiracji. Ta niezwykła różnorodność i bogactwo atrakcji przyczyniły się do powstania trzech nowych tras turystycznych tworzących wspólnie nową markę Szlaków Dziedzictwa Mazowsza. Portal internetowy dostępny jest pdo adresem: http://www.dziedzictwomazowsza.pl/ Aplikacja mobilna: